« Tagasi

Käimas on konkurss "Praktik Cum Laude"

AS Andmevara osaleb Eesti Tööandjate Keskliidu konkursil „Praktik Cum Laude".

Meie tarkvaraarenduse ärisuunas sooritas märkimisväärsete tulemustega oma Tallinna Tehnikaülikooli IT Kolledži praktika Andreas Kirotar. Seadsime ta ülesse praktikakonkursile. Palume, et leiaksite veidi aega ja annaksite omapoolse toetuse Andreasele. Hääletada saab siinsamas.

Lisame juurde, et Andreas kuulus praktika ajal kahte projektigruppi. Esmalt testis ta Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise tarbeks Andmevara poolt välja töötatud delegaatidele suunatud infosüsteemi Presidency Gateway, kus peatellijaks oli Riigikantselei. Presidency Gateway puhul on tegu Eesti ELi eesistumise keskse infosüsteemiga.

Andreas liitus testijate meeskonnaga projekti teises pooles. Väga positiivne oli see, et värske liikmena sulandus ta hetkega nii meeskonna tegemistesse kui ka testitavasse süsteemi kui tervikusse. Olles testitava süsteemi vaates täiesti uus, ilma igasuguste taustateadmisteta süsteemi kohta, sai esmalt Andrease enda ettepanekul rakendada teda Black-box testijana ja seejärel Exploratory testijana. Tulemus oli muljetavaldav ja igati parimale lõpptulemusele kaasaaitav. Olles juba veidi teadlikum testija oodatava süsteemi funktsionaalsuse suhtes, oli  Andrease tähelepanelik pilk igati abiks süsteemi võimalike mitteootuspäraste käitumiste avastamisel erinevate veebilehitsejate korral. Omal initsiatiivil tegi ta algust ka automaattestide kirjutamisega, mis projekti lõpu faasis olid igati abiks regressioontestide teostamisel.

Paralleelselt sai Andreas lülitatud ka Notarite Koja poolt tellitud apostilliregistri arendusprojekti. Apostilliregistri abil toimub e-apostillide väljastamine ja elektroonilise võimaluse loomine apostillide ehtsuse kontrollimiseks. Kuigi Andreas sooritas oma testimistöid kogenud töötaja juhendamisel, siis välja saab tuua, et ka tema täiustas meie testimisprotsessi otse kolledžist saabunud uuemate teadmistega.

Testijalt eeldatakse eelkõige süvenemisvalmidust, täpsust ja põhjalikkust. Andreasel on kõik need omadused ning lisaks veel palju muidki – orienteeritus tulemuste saavutamisele, iseseisvus probleemide lahendamisel, kohusetundlikkus, usaldusväärsus, koostöövalmidus jne.

Andreas oskas olla meeskonna vajalik ja produktiivne liige esimesest hetkest, kui ta oma tööjaama taha istus. Ta tegi alati paremini kui nõutud ja rohkem kui oodatud. Kaastöötajad unustasid, et tegemist on alles praktikandiga.

Seega teeme siinkohal üleskutse, et tulge ja hääletage Andrease poolt!

Andmevara logo

Tel + 372 671 5119
mail [a] andmevara.ee
Pärnu mnt 158, 11317 TALLINN