« Назад

Intervjuu tarkvaraarenduse ärisuuna juhiga arendajate töökonkursside osas

AS Andmevara tarkvaraarenduse ärisuund on otsimas nii Java kui .NET programmeerijat. Kandideerimise tähtaeg on 02. aprillil.

Tarkvaraarenduse ärisuuna juht Triin Sepp, millised kandidaadid on eelkõige oodatud kandideerima?

Ootame kandideerima heade teadmiste ja kogemustega arendajaid. Meeskonda on oodatud toredad liikmed, kes aitavad meil paremaks IT teenuste pakkujaks saada.

.NET programmeerijalt eeldame teadmisi ja kogemusi .NET platvormil: C#, ASP.Net MVC; vilumust MSSQL andmebaasiga ja kogemuste pagasit veebiteenuste loomisel nagu SOAP, REST (XML, JSON). Kasuks tulevad kogemused teiste relatsiooniliste andmebaasidega (PostgreSQL, MySQL) ja Eesti ID lahendustega liidestumisel ning eelnev kokkupuude X-tee adapteritega.

Java programmeerija puhul on oluline varasem Java arendaja taust, teadmised järgnevates tehnoloogiates: MVC, REST veebiteenused, SOAP veebiteenused, HTML, CSS, Javascript. Väärtuslik on varasem kogemus mõne relatsioonilise andmebaasiga (näiteks PostgreSQL). Kasuks tuleb kokkupuude Spring Boot, JSP, JSF, Thymeleaf, GWT tehnoloogiatega.

Kui kaalute, kas kandideerida või mitte, siis võtke kindlasti ühendust ja arutame lähemalt, kas leiame koostöökoha. Meie töökuulutustele saab pilgu peale heita järgneval aadressil: http://www.cv.ee/too/andmevara-as

Millised tööd uusi töötajaid ees ootavad?

Kui tuua meie käimasolevad suuremad projektid välja, siis tarkvaraarenduse ärisuunal on hetkel töös e-apostilli tarkvaralahenduse väljatöötamine; delegaatide inforuumi loomine; valimiste infosüsteemi arendamine; rahvastikuregistri x-tee 6 versioonile ülemineku arendus- ja juurutustööd; maajärelmaksu infosüsteemi arendused; kohalikele omavalitsuste suunatud toodete nagu KOVTP, KOVMEN, RPIS, VOLIS arendused. Peale selle hoiame kätt pulsil ka hangete registril, leidmaks uusi huvitavaid töid.

Kuidas on toetatud sisseelamine?

Andmevaras on kokkulepe, et igale uuele töötajale määratakse juhendaja/mentor. Uut töötajat ei jäeta üksi. Seega vanemate olijate igakülgset õlatunnet tunneb seniks kuni uus töötaja seda vajab.

Peale huvitava töö ja toreda meeskonna ootavad millised soodustused uusi meeskonnaliikmeid ees?

Soodustusi on ettevõttes ridamisi. Kui neist mõningad välja tuua, siis meil tööandja kingib töötajatele ühe nädala puhkust lisaks. Saame seega puhata tavapärasest seitse kalendripäeva rohkem. Kahe ja enama kuni 12 aasta vanuse lapse kasvatamisel on õigus ühele palgalisele vabale päevale kuus. Meil toimub rohkelt ühisüritusi. Juba sel aastal oleme jõudnud ligi kümmet sündmust koos tähistada. Viimati naistepäeva, mil tähelepanelik meespere andis naistele võimaluse minna end kosutama lõõgastava massaaži ja veekeskuse külastusega. Loomulikult tähistame ka töötajate sünnipäevi ja muid nende tähtsündmusi. Iga-aastaselt elame kaasa tööjuubilaridele. Korra aastas valime enda seast ka aasta tegija ja saadame ta reisile. Meil on sporditoetus. Lisaks saame oma partneri, spordiklubi Sparta, juures sportida soodustingimustel. Üheskoos käime ka Stamina poolt korraldataval tervisejooksul ja –kõnnil ning muudel tervisespordiüritustel.

Ettevõte toetab doonorlust. Verekeskuses vere loovutamise eest on ettenähtud täiendav vaba doonoripäev. Riigikaitse kordusõppustel osalemise ajaks tagame seitsmeks kalendripäevaks põhipalga säilitamise. Nii iga kordusõppuse ajal. Andmevaras on võimalik annetada ka koos teiste meeskonnaliikmetega aega heategevuseks. Täiendavalt mainitud heategevusliku algatuse „Annetame aega" liitumisele, kuulume veel Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liitu, Tervist Edendavate Töökohtade Võrgustikku, Eesti Personalijuhtimise Ühingusse, oleme ühinenud Eesti Mitmekesisuse Kokkuleppega. Töötajatel on võimalik neis liitudes/võrgustikes kaasa lüüa.

Me ei ole veel rääkinud töötasust. Kas töötasu saab olema mõistlik?

Rääkides põhitöötasust, siis AS-is Andmevara on välja töötatud ühtlasi tulemustasusüsteem. Oleme iga-aastaselt osalemas ka Fontese IKT palgauuringus. Seega julgen öelda, et töö saab vääriliselt tasutud.

Puudutame ka Sinuga seotud teemasi. Kuidas Sina sattusid tööle AS-i Andmevara?

Minu suhe Andmevaraga algas üheksakümnendate teisel poolel, mil tulin esmalt kahe lapse kõrvalt IT-alaseid koolitusi läbi viima. Kuid olles varasemalt, pärast ülikooli lõpetamist, töötanud ka IT alal, asusin õige pea juhtima arendusprojekte. Esimeseks projektiks kujunes Statistikaametile infosüsteemi loomine, millele järgnes ridamisi muid suuremaid ja väiksemaid arendusprojekte. Tänaseks olen Andmevaras töötanud juba 17 aastat.

Mis Sulle enim Su töö juures meeldib?

See, mis mind motiveerituna hoiab on huvitav töö oma väljakutsetega ja kahtlemata meie meeskond. Vähetähtis ei ole ka töökeskkond. Tegemist on töötajakeskse töökohaga, kus töötajate heaolule pööratakse suurt tähelepanu.

Aitäh, Triin!

Intervjuu sai läbi viidud 30. märtsil AS Andmevara tarkvaraarenduse ärisuuna juhi Triin Sepa ja personalijuht Kristiina Puurand vahel.

Andmevara logo

Tel + 372 671 5160
cv [a] andmevara.ee
Pärnu mnt 158, 11317 TALLINN