« Tagasi

Intervjuu juhatajaga müügidirektori töökonkursi osas

AS Andmevara on värbamas müügidirektorit. Konkursil on võimalik kandideerida kuni 30. märtsini CV-Online (http://www.cv.ee/too/andmevara-as) vahendusel või lähetades oma CV e-posti aadressile cv[a]andmevara.ee.

Juhataja Andrus Kõre, millised kandidaadid on eelkõige oodatud kandideerima?

Kui lühidalt öelda, siis ambitsioonikad nö müügisoonega heade infotehnoloogiaalaste teadmistega kandidaadid. Huvi peab olema innovaatiliste IT lahenduste vastu ja valmisolek rahvusvaheliseks müügitegevuseks.

Millised on peamised tööülesanded, mis müügidirektorit ees ootavad?

Müügidirektorit ootaks ees igapäevane proaktiivne müügi- ja turundustegevuse edendamine. Tema peamisteks tööülesanneteks saavad olema ettevõtte müügieesmärkide saavutamine läbi ettevõtte teenuste/toodete müügi ja nendega seotud turundustööde, uute müügivõimaluste leidmine, kliendisuhete hoidmine. Müügidirektor saab kaasatud teenuste ja toodete arendamise juurde. Uut töötajat ootavad ees ärisuundade juhid, teenusejuht, tootejuhid ja müügiassistent, kes saavad olema tema lähimad meeskonnaliikmed.

Milliseid teenuseid/tooteid ettevõte oma klintidele pakub?

Andmevara põhilised tegevussuunad on tarkvaraarendus, digiteerimine ja kohalikele omavalitsustele erinevate IT-lahenduste pakkumine. Pakume ka infosüsteemide majutuse ja kasutajatoe teenust.

Kui rääkida meie viimase aja olulisematest projektidest, siis olime Siseministeeriumi partner rahvastikuregistri volitatud töötlemisel 13 aastat. Sealhulgas oleme Siseministeeriumile digiteerinud 4,3 miljonit perekonnaseisudokumenti.

Eesti Rahvusarhiivile oleme digiteerinud 1,8 miljonit arhiivset dokumenti. Kogu arhiivi digiteerisime pärimisregistrile, Riigikontrollile ja Eesti Geoloogiakeskusele. Oleme 6 miljonit erinevat perekonnaseisu-, kohtu- ja Rahvusarhiivi dokumenti digiteeritud Moldovas, riigis, mis oli meie esimeseks ekspordikogemuseks. Andmevara muudab paberdokumendid digiteeritud dokumentideks ja varustab need metaandmetega, mis annab kliendile võimaluse info edasiseks mugavaks haldamiseks. Digiteerimine on meie jaoks alati rätsepatöö, igale kliendile ekstra tema jaoks ja vastavalt tema mõõtudele.

Jätkates meie viimase aja tööde ülevaadet, siis olime Maanteeameti poolt hallatavate registrite majutuspartner rohkem kui viis aastat. Riigi Teataja süsteemi arenduspartner Registrite ja Infosüsteemide Keskuse jaoks olime aastatel 2012-2016.

Hetkel käib meil e-apostilli tarkvaralahenduse välja töötamine Notarite Kojale. Oleme Euroopa Liidu eesistumise delegaatide inforuumi (Presidency Gateway) arenduspartner Riigikantseleile. Samuti oleme Rahandusministeeriumi pikaajaline partner kohalikele omavalitsustele suunatud teenuste ja toodete haldusel ja arenduse osas. Valmiste infosüsteemi arenduspartner Riigikogu Kantselei valimisteenistusele oleme olnud alates aastast 2011. Hetkel teostame 2017. a sügisel toimuvate kohaliku omavalitsuse volikogu valimiste õnnestumiseks arendustöid. Haridus- ja Teadusministeeriumi poolt hallatavate registrite majutuspartner on õnnestunud Andmevaral olla rohkem kui 10 aastat. Sellega loetelu ei piirdu. Välja said toodud esmalt meenunud eredamad näited. Andmevara on pikki aastaid olnud arvestatav partner IT teenuste ja toodete alal.

Miks peaks liituma just Andmevara meeskonnaga?

Andmevaras on end võimalik teostada. Ettevõtte kuulub rahvusvahelisse INVL Technology kontserni. Kontsern on tegutsemas üle maailma. Emaettevõtte aktsiad on noteeritud Vilniuse börsil. Seega meie juures on võimalus teha huvitavat rahvusvahelist karjääri. Aidata kaasa ettevõtte ambitsioonikate eesmärkide täitmisele ja omandada seeläbi isegi uusi kogemusi. Ettevõttel on üksjagu soodustusi. Võin kinnitada, et töötajate olemasolev motivatsioonipakett on mahukas ja põhjalikult läbi mõeldud.

Räägime ka Sinust. Mis Sulle enim Su töö juures meeldib?

Igapäevased tööpäevad teevad säravaks rahulolevad kliendid ja sõbralik kollektiiv. Juhti köidab huvitav töö. Nii inimeste kui arvudega. Seda kõike Andmevara mulle pakub. Pealegi rahvusvahelisel tasandil.

Palun nimeta senise koostööperioodi parim saavutus.

Veel eelmise aasta alguses oli Andmevara puhul tegemist riigile kuuluva ettevõttega. Nüüdseks on Andmevarast saanud rahvusvahelisse kontserni kuuluv eraettevõte täiendavate uute võimalustega. Muutus on olnud markantne.

Intervjuu sai läbi viidud 30. märtsil AS Andmevara juhataja Andrus Kõre ja personalijuht Kristiina Puurand vahel.

Andmevara logo

Tel + 372 671 5160
cv [a] andmevara.ee
Pärnu mnt 158, 11317 TALLINN