« Tagasi

Toetus saamine toote „Tarkvara teenusena (SaaS)“ arendamiseks

AS Andmevara esitas taotluse EAS-ile Norra koostööprogrammi „Green ICT" väikevoorus saamaks toetust toote „Tarkvara teenusena (SaaS)" arendamiseks. Projekti raames soovitakse leida koostööpartner Norra IT-ettevõtete seast, kellega toodet arendada ja Norra omavalitsustele pakkuda.

 

Tarkvara teenusena ehk SaaS teenusemudelil on mitu eelist:

•             Kasutaja ei pea hankima riistvara ja hoolitsema operatsioonisüsteemi töös hoidmise ja rakenduste administreerimise eest, sest SaaS teenusemudeli puhul on see teenusepakkuja vastutus.

•             Kasutajal ei ole vajadust alaliste litsentside jaoks, sest üldjuhul SaaS teenusemudeli puhul maksab kasutaja reaalse kasutuse eest.

•             SaaS teenuste uuendused on automatiseeritud ning teenusepakkuja vastutab teenuse toimimise monitooringu ja turvalisuse küsimuste eest.

 

EAS vaatas läbi AS Andmevara poolt 10.05.2019. a esitatud taotluse registreerimisnumbriga EU53328 projektile „Teostatavuse uuring: omavalitsusteenuste pakkumine ja arendamine "Tarkvara teenusena (SaaS) meetodil"." ja leidis EASi poolt 13.09.2018. a kehtestatud „Eesti Norra koostööprogramm „Green ICT" väikeskeemi programmi kord ja tingimused" alusel, et taotleja ja esitatud taotlus vastavad programmi korra punktides 10 ja 12 sätestatud nõuetele. Taotleja taotlus kuulub rahuldamisele.Norwat granrts, EAS logo